Kampania "Od Eko-Samorządu do eko-społeczeństwa"

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji ?Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa?.

Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację ekologiczną dotyczącą zasad zrównoważonego rozwoju.

Kampania ?Od Eko-Samorządu do eko-społeczeństwa? pozwoli na praktyczną realizację zrównoważonego rozwoju w Polsce poprzez wspieranie i umożliwienie wprowadzenia jego zasad do praktyki polskich samorządów, przedsiębiorstw oraz społeczeństwa. Organizatorzy pragną także popularyzować wśród samorządów i firm skutecznych zastosowań zrównoważonego rozwoju głównie poprzez zrealizowane inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii. Wymiana doświadczeń dzięki portalowi i gazecie internetowej Eko-Samorządowiec, przedstawiająca wiedzę i doświadczenie specjalistów, praktyków, którzy potrafią nie tylko zaplanować, ale także zbilansować i zrealizować przedsięwzięcie pozwoli stworzyć schemat dobrych praktyk, które mogą być powielane przez inne podmioty działające na rynku.

W ramach akcji organizowany jest konkurs dla firm ?Eko-firma?. Kategoria ta adresowana jest do przedsiębiorstw, które w okresie ostatnich 5 lat zrealizowały inwestycje wpływające (pośrednio bądź bezpośrednio) na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Ponadto organizowane są konkursy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazajalnych (?Eko-ciuch?, ?Eko-wynalazek?, ?Eko-klip?) oraz dla samorządów (?Eko-samorząd?).
Powstanie także telewizja internetowa ?Tele-Eko?, promująca najciekawsze inwestycje środowiskowe w samorządach sfinansowane ze środków unijnych.


Termin przesyłania zgłoszeń: od 1 października do 31 stycznia 2010 r.
Wszystkie szczegółowe informacje można uzyskać w biurze projektu oraz na stronie www.eko-samorzadowiec.pl.

ZałącznikRozmiar
pismo.doc54 KB
regulamin-eko-firma.pdf122.93 KB
karta_eko-firma.doc275 KB
karta_eko-firma-1.pdf229.3 KB
eko-firma.jpg18.58 KB
logo.jpg75.4 KB